Komitə

Konfransa sədrlik edənlər

Xoşbəxt Yusifzadə   
ARDNŞ-nin birinci vitse-prezidenti

Martin Smit (Martyn Smith)                                   
Yataqların işlənməsi üzrə vitse-prezident, BP

İcraiyyə Komitəsinin üzvləri

Emin Əliyev
ARDNŞ

Larri Beyts (Larri Bates)
Nobel Oil şirkətinin kəşfiyyat və hasilat (Apstrim) işləri üzrə idarəedici direktor

Tanqay Kosmao (Tanguy Cosmao)
Statoil şirkətinin prezidenti

Pet Droqon (Pat Draughon)
BP-nin hasilat üzrə vitse-prezidenti

Rendi Qilkrist (Randy Gilchrist)
Regional menecer, Hulliburton

Uil Qreys (Will Grace)
Baş Menecer, Şlyumberje (Schlumberger)

Bəhram Hüseynov
ARDNŞ

Akihiko Kuraşina (Akihiko Kurashina)
Baş Menecer, İNPEKS (INPEX)

Denis Lemarşal (Denis Lemarchal)
İdarəedici Direktor, TOTAL

Elister Maklid (Alistair Macleod)
Regional Menecer, EkssonMobil (ExxonMobil)

Erik Meyer (Eric Meyer)
İnkişaf üzrə direktor və Abşeron üzrə BM* meneceri,
TOTAL

Karsten Ştoltenberq (Karsten Stoltenberg)
AÇG* və BTC* Aktivləri üzrə menecer, Statoil

Erik Uoker (Eric Walker)
Regional menecer, Şevron (Chevron)

Deniel Uayt (Daniel White)
Tamamlama Mühəndisliyinin Qrup rəhbəri, BP

Roy Vudviyk (Roy Woudwijk)
Regional Direktor, Beyker Hyuz (Baker Hughes)

Proqram Komitəsinə sədrlik edənlər

Uil Qreys (Will Grace)
Baş menecer, Şlyumberje

Deniel Uayt (Daniel White)
Tamamlama Mühəndisliyinin Qrup rəhbəri, BP

Proqram Komitəsinin üzvləri

Rasim Axundov
Korporativ xidmətlər üzrə mütəxəssis, TOTAL

Anna Axundova
Weatherford şirkəti

Emin Əliyev
ARDNŞ

Elnur Babayev
Regional menecer, Weatherford şirkəti

Maks Bomert (Max Baumert)
Yeraltı işlər Müşavir , EkssonMobil

Alan Bell
Weatherford şirkəti

Teyrun Qəhrəmanov
Müştərilərlə əlaqələr üzrə əməkdaş, Halliburton

Seyfəddin Hamoudi (Saifedine Hamoudi)
Şlyumberje

Hamlet İsaxanlı
Direktorlar və Qəyyumlar Şurasının sədri,
Xəzər Universiteti

Jan-Lui Jussome (Jan-Lui Jussom)
Texniki Direktor, TOTAL

Anatoli Krasikov
Hasillat və Əməliyyatlar, Beyker Hyuz

Andrey Kravçenko
Qazma və Tamamlama, Beyker Hyuz

Marta Lori (Marta Lawry)
Xəzər Universiteti

Cavid Məmmədov
Nobel Oil

Arif Məmməd-Zadə
Neft və Qaz Mühəndisliyi kafedrasının müdiri,
Bakı Ali Neft Məktəbi

Erik Meyer (Eric Meyer)
İnkiişaf üzrə direktor, TOTAL

Əli Nağıyev
BP

Doktor Akif Nərimanov
Strateji İnkişaf üzrə müşavir, ARDNŞ

Xalid Rəhimov
Elastik Borular üzrə mütəxəssis, Beyker Hyuz

Rizvan Ramazanov
Geoloq, Beyker Hyuz

Xorxe Alexandro Ruiz Torres (Jorge Alejandro Ruiz Torres)
Şlyumberje

Əli Şeydayev
Texnologiya üzrə regional menecer, BP

Yusif Şıxəliyev
Geofizika və geologiya üzrə rəis müavini, ARDNŞ

Ağaməmməd Sultanov
ARDNŞ

Brayan D Teylor (Brian D Taylor)
Baş geoloq, EkssonMobil

Əli Hüseinov
Layihənin rəhbəri, Statoil

Jan-Klod Vernu (Jean-Claude Vernus)
Şlyumberje

Roy Vudviyk (Roy Woudwijk)
Regional direktor, Beyker Hyuz

* BM – Birgə müəssisə
*AÇG -Azəri-Çıraq-Günəşli
*BTC - Bakı-Tbilisi-Ceyhan

“NMC-nin 2014-cü ildə Qazaxıstanın Astana şəhərində keçirilmiş ilk İllik Texniki Konfrans və Sərgisi neft-qaz sahəsinin peşəkarları və alimləri dünyanın bu mühüm regionunda enerji sektorunu irəli aparan müstəsna texniki iş məhsullarını və prosesləri paylaşmaq imkanı yaradıb. Tədbir yerli və regional mütəxəssislərin bəhrələnməsi üçün öyrənmə prosesi üçün katalizator və neft-qaz sahəsində gənclərin inkişafına şərait yaratmaq üçün əla platforma rolunu oynayıb”.
Michael Pillow, Tengizchevroil, Yataqların İdarə edilməsi qrupunun meneceri, Qazaxıstan